OLEJEK HERBACIANY | Olejki Eteryczne wykorzystywane w aromaterapii | Medycyna Naturalna

OLEJEK HERBACIANY

pozyskuje się destylując z parą wodną liście drzewo-krzewu  Malaleuca altemifua, rosnącego w Australli. Aborygeni używali listków tego krzewu do parzenia aromatycznego napoju przypominającego herbatę.

Właściwości i zastosowanie olejku eterycznego

Liście drzewa herbacianego używane były przez aborygenów do oczyszczania i leczenia ran. Badania naukowe dowiodły, że roślina posiada właściwości przeciwbakteryjne i zapobiega wielu chorobom tropikalnym i zakaźnym.

W dzisiejszych czasach w aromaterapii ten olejek eteryczny stosowany jest jako jeden z najsilniejszych składników przeciwwirusowych i przeciwbakteryjnych. Posiada on także działanie przeciwgrzybiczne. Olejek z drzewa herbacianego wykorzystywany jest przy leczeniu różnego rodzaju infekcji, grypach, przeziębieniach oraz różnego rodzaju grzybicach, pleśniawek i stanów zapalnych skóry. Bardzo dobre efekty uzyskuje się podczas zwalczania brodawek i kurzajek. Stosuje się też w mieszankach przeciwtrądzikowych i ogólnie oczyszczających skórę.

Olejku nie wolno stosować u dzieci poniżej 6tego roku życia ze względu na jego intensywne działanie

Jak stosować olejek eteryczny:

Do masażu: przeziębienia, grypy, zdenerwowanie, szok, histeria.

Do kąpieli: Infekcje skóry, grzybice, brodawki, kurzajki, infekcje i grzybice narządów płciowych, pleśniawki pochwy, trądzik, poparzenia.

Do kompresów: stany zapalne i grzybice skóry, kurzajki, brodawki, grzybice i stany zapalne narządów płciowych, trądzik.

• Do inhalacji (kominki aromaterapeutyczne): przeziębienia, grypy, infekcje wirusowe, szok, zdenerwowanie, histeria.

 

GD Star Rating
loading...
OLEJEK HERBACIANY, 2.8 out of 5 based on 9 ratings