Kosmetyki z mocznikiem – ratunek dla suchej skóry | Olejki Eteryczne wykorzystywane w aromaterapii | Medycyna Naturalna

Kosmetyki z mocznikiem – ratunek dla suchej skóry

Z suchą skórą borykają się ludzie w różnym wieku i obu płci. Jest to nic innego, jak schorzenie i może być wynikiem starzenia się skóry, ale także objawem choroby np. cukrzycy. Szorstka, spierzchnięta, czy nawet złuszczająca się skóra jest objawem nieodpowiedniego nawilżenia bądź jego braku. U każdego, kto ma problem tego typu, brak wody w skórze może przejawiać się inaczej. Suchość skóry ma różne stopnie nasilenia i każdy wymaga odpowiedniego leczenia i pielęgnacji.

Dlaczego w skórze brakuje wody?

Przyczyny suchości skóry są różne i na każdym etapie życia mogą być inne. Sucha skóra, to następstwo pewnych czynników. Jedna grupa, to czynniki endogenne, czyli wewnętrzne i zalicza się do nich uwarunkowania genetyczne, pewne choroby somatyczne, schorzenia dermatologiczne, a także starzenie się skóry wraz z wiekiem. Czynniki zewnętrzne, egzogenne, to takie, którymi człowiek sam sobie szkodzi. Chodzi przede wszystkim o czynniki środowiskowe typu promieniowanie UV, nieodpowiednia dieta, nieodpowiednia pielęgnacja skóry lub jej brak. Jeśli ktoś ma problem z ustaleniem przyczyn suchości skóry, to najlepiej wybrać się do dermatologa, by ten stwierdził ogólne czynniki, które wpłynęły na taki stan skóry. Warto jest wiedzieć dlaczego skóra jest sucha, by móc temu zaradzić.

Mocznik na ratunek suchej skórze

Mało kto wie, że mocznik jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu. Jego obecność jest niezmiernie istotna, bo ma wpływ na odpowiednie nawilżenie skóry. Jego brak prowadzi do przesuszenia, a nawet do łuszczycy. Na szczęście braki mocznika można zredukować za pomocą kosmetyków, które tworzone są na bazie mocznika. Wiodącą marką w dziedzinie walki z suchą skórą jest Eucerin. W zależności od tego, w jakich miejscach na ciele skóra jest przesuszona można dobrać odpowiedni produkt, który pomoże wyeliminować problem. Nie zawsze przecież sucha skóra dotyczy całego ciała. Ubytki wody w skórze mogą występować tylko na twarzy albo na piętach, czy dłoniach. Niestety, w wielu przypadkach jest też tak, ze problem dotyka wszystkich partii ciała i na ogół ma się wtedy do czynienia z poważnym schorzeniem, które bezzwłocznie należy konsultować z dermatologiem.

 

W jakich kosmetykach znajduje się mocznik?

Ta zbawienna substancja, a dokładniej nazywając- bezzapachowy, biały proszek znajduje się w kosmetykach, które mają za zadanie nawilżyć skórę, a więc są to kremy, maseczki, peelingi, balsamy, toniki, szampony, olejki do kąpieli, a nawet pasty do zębów. Higroskopijne właściwości mocznika sprawiają, że wiąże on wodę w skórze, czyli przyciąga ją, zatrzymuje i stwarza barierę przed wyparowaniem z organizmu. Dzięki niemu woda łatwiej wnika w głębsze partie tkanek.

 

Mocznik- ratunek dla suchej skóry

Mocznik jest produktem o różnym stężeniu i w zależności od tego, z jakim stanem suchości skóry ma się do czynienia, należy wybierać kosmetyki o odpowiednim działaniu. Bogaty asortyment kosmetyków z mocznikiem oferuje produkty o stężeniu poniżej 10% i te odpowiadają głównie za gładkość, miękkość i odpowiednie nawilżenie skóry. Mocznik o stężeniu powyżej 10% jest przeznaczony dla skóry bardzo suchej. Najczęściej aplikuje się go w takich miejscach, jak popękane i spierzchnięte pięty, łokcie, czy kolana. Kosmetyki o takim stężeniu mocznika mają za zadanie złuszczyć naskórek. Większe stężenie sprawia, że kosmetyki intensywniej działają na wysuszoną skórę. Popularny jest również mocznik o stężeniu 50%, który pomaga w walce z łuszczycą skóry.

Mocznik, choć nie posiada przyjemnej nazwy, to ma niezwykłe właściwości doceniane na całym świecie. Jest idealnym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji suchej skóry. Badania laboratoryjne potwierdzają jego skuteczność, ale trzeba pamiętać o tym, że żaden kosmetyk nie będzie skuteczny, jeśli nie zachowa się systematyczności w jego stosowaniu. Tylko i wyłącznie systematyczne stosowanie produktów, które zapewniają optymalne nawilżenie sprawi, że pielęgnacja skóry będzie na odpowiednim poziomie.

GD Star Rating
loading...

No Comments Yet.

Message

*