Jak olejek kosmetyczny dobrać do rodzaju cery? | Olejki Eteryczne wykorzystywane w aromaterapii | Medycyna Naturalna

Jak olejek kosmetyczny dobrać do rodzaju cery?

argan-olejek

Pielęgnacja skóry olejkami kosmetycznymi staje się coraz bardziej popularna. Dlaczego? Ponieważ takie kosmetyki zawierają wiele naturalnych składników, doskonale dbają o każdy rodzaj skóry, są łatwo dostępne, a co najlepsze możesz wykonać je samodzielnie w domu. Jednak zanim zastosujesz taki rodzaj pielęgnacji, powinnaś dobrać odpowiedni dla siebie olejek kosmetyczny. Sprawdź, jak to zrobić.

Oleje kosmetyczne można podzielić według kilku kryteriów. Wyróżnia się produkty schnące, nieschnące i półschnące. Znane są także olejki wielonienasycone, jednonienasycone i nasycone. Te ostatnie zawierają określone stężenie kwasów tłuszczowych Omega – 3, Omega – 6 i Omega – 9. Olejki schnące polecane są osobom, które posiadają skórę mieszaną, tłustą lub skłonną do powstawania trądziku i zaskórników cerę. Mają lekką konsystencję, równomiernie się rozprowadzają i szybko wchłaniają się w głąb skóry. Nie pozostawiają na twarzy lepiej powłoczki, nie są komedogenne i mogą być stosowane pod makijaż. Do olejów schnących zalicza się między innymi: lniany, jojoba, z wiesiołka, konopny.

Olejki nieschnące będą dobrze pielęgnować skórę suchą, wrażliwą i dojrzałą. Mają dość tłustą konsystencję, dlatego będą wolniej wchłaniały się. Posiadają jednak działanie nawilżające, wygłądzające i natłuszczające. Mogą przyczyniać się do powstawania zaskórników, dlatego osoby z cerą tłustą powinny jak najszybciej przestać stosować tego typu produkty. Oleje nieschnące to: kokosowy, arganowy, makadamia, marula i z awokado. Wyróżnia się także oleje półschnące. Te są odpowiednie dla cery normalnej. Do tej grupy kosmetyków zaliczane są między innymi oleje: z pestek śliwki, ze słodkich migdałów lub z pestek moreli.

Jak wybrać naturalny olejek kosmetyczny? Nie tylko nasycenie kwasami tłuszczowymi i zdolność absorbcji należy brać pod uwagę. Równie ważne są inne sprawy związane z tymi produktami. Naturalny olejek kosmetyczny powinien być tłoczony na zimno i nie może być rafinowany. Tylko taki preparat posiada wszystkie składniki odżywcze i cenne właściwości. Olejek kosmetyczny powinnyśmy przechowywać w odpowiednich warunkach, czyli z daleka od źródeł światła, wilgoci, powietrza, w szczelnie zamkniętym opakowaniu i nie dłużej niż kilka lub kilkanaście miesięcy od daty tłoczenia.

GD Star Rating
loading...
Jak olejek kosmetyczny dobrać do rodzaju cery?, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

No Comments Yet.

Message

*